O Vinárstve Rychel

Vinárstvo Rychel bolo založené roku 1996. Jeho zakladateľ  a majiteľ Jaroslav Rychel zasvätil svoj život výrobe kvalitného vína pochádzajúceho z viníc malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Vinárstvo sa nachádza v Modre, ktorá je známa produkciou vína vysokej kvality. Nami ponúkané odrodové vína sú vyrábané z hrozna pochádzajúceho z lokálnych viníc z okolia Modry na úpätí Malých Karpát. Zameriavame sa na odrody s dlhoročnou tradíciou, typické pre túto oblasť. Južne orientované svahy poskytujú hroznu dostatok slnka a tak vysokú cukornatosť potrebnú pre dosiahnutie vyváženej chute a vône.

               Od vzniku vinárstva sa snažíme zvyšovať kvalitu našich vín, preto kladieme dôraz na pôvod a kvalitu hrozna. Našou filozofiou je vyzdvihovať históriou overené kvality malokarpatskej oblasti. V našej ponuke nájdete odrody ako Silvánske zelené, Rizling vlašský či Svätovavrinecké ktoré majú svoje miesto v dejinách slovenského vinohradníctva. Na ploche približne piatich hektárov pestujeme hrozno ktoré zberáme výhradne ručne. V dobe oberačiek je precíznosť práce s hroznom rovnako dôležitá ako samotná výroba vína. Preto aj hrozno ktoré sami nepestujeme, kupujeme od overených a dlhoročných dodávateľov, ktorým záleží na kvalite viníc a hrozna tak ako nám.

               Sme malé rodinné vinárstvo, ktorého zakladateľ počas dvadsiatich rokov budoval a zveľaďoval pevné základy firmy ktorej cieľom je spokojnosť zákazníkov. Dôkazom úspechu je to že sa k nám ľudia vracajú aby doplnili zásoby vín, v ktorých našli kvalitu a poctivo odvedenú prácu. Počas rokov sa zo zákazníkov stali aj mnohí priateľmi o čo je aj naša radosť umocnená. Osobný kontakt a neformálne debaty pri pohári dobrého vína boli aj v histórii súčasťou obchodu a dôležitých jednaní.

               Počas rokov svojej práce Jaroslav odovzdával nadobudnuté skúsenosti a postrehy svojmu synovi Andrejovi, ktorý dnes pokračuje v tom čo jeho otec začal